De minnaar
Jet van Vuuren

De minnaar

Oordeel:


ISBN: 9789045215860

Uitgever:
Karakter

Verschenen:
2018

Pagina's: 304


Overige edities:

9789045213774
E-book


Omschrijving:
Als het levenloze lichaam van de bejaarde Charlie Meijer onderaan de trap van haar woning in Amsterdam wordt gevonden, wijst niets op een onnatuurlijke dood. Er wordt verondersteld dat Charlie na een duizeling van de trap is gevallen. Haar kleindochter Dottie denkt daar anders over. Zij kan zich niet voorstellen dat haar levenslustige oma zomaar onwel is geworden en vermoedt dat er sprak is van een misdrijf. Daarin blijkt zij echter de enige. Totdat ze op de uitvaart een paar geheimzinnige mensen uit het verleden van haar oma ontmoet van wie ze het bestaan niet kende.






Oordeel VrouwenThrillers.nl:

Recensie Wendyw op 31 mei 2018:

Charlie, de oma van Dottie, is overleden. Een val van de trap is haar noodlottig geworden. Alles wijst erop dat het een ongeluk is geweest, maar Dottie heeft zo haar twijfels. Haar vermoeden dat haar oma van de trap is geduwd en dat het een misdrijf is, wordt door iedereen als onzin gezien. Op de uitvaart ontmoet Dottie mensen uit het verleden van haar oma. Als Dottie en haar moeder Alma dan ook in plaats van een verwachte som geld een forse schuld erven, wordt haar gevoel alleen maar sterker. Dottie vertrekt naar Kreta om op zoek te gaan naar de waarheid en naar degene die haar oma heeft opgelicht.

'Zoek de minnaar en je vindt de moordenaar.'

In De minnaar wisselen heden en verleden elkaar af. Verhaallijnen die zich afspelen in toen en nu, toen vertelt vanuit de derde persoon en nu vertelt vanuit de eerste persoon. Het toen verhaalt over de moeder van Dottie, Alma en speelt zich af tijdens vakanties in Griekenland. De wisselingen in de lijnen zijn duidelijk gemarkeerd. In het verleden is er iets voorgevallen wat Alma de rest van haar leven voor zich heeft gehouden. Van Vuuren geeft hier steeds maar een heel klein stukje van weg en het duurt dan ook even voordat dit helemaal opengelegd is. Ook in het heden spelen de geheimen uit het verleden nog een rol. Geheimen waardoor Dottie tijdens haar zoektocht naar de waarheid in een gevaarlijk spel terechtkomt.  

'Het doet me verstijven. Tot nu toe riep deze man iets bij me op dat het midden houdt tussen aantrekkingskracht en afkeer, nu vervult hij met met angst.'

De plot blijft lang verborgen maar ondanks dat dit voor een hoge spanningsboog kan zorgen kwam het in dit boek niet helemaal tot zijn recht. De spanningsboog bleef een beetje vlak en al waren er genoeg onverwachte ontwikkelingen, echte scherpe plotwendingen bleven uit.
Toch lukt het Van Vuuren om de lezer heel even op het verkeerde been te zetten en af en toe lichtelijk te verrassen.
De minnaar kan het succes van Misstap niet evenaren maar desondanks is het boek boeiend en goed voor een aantal heerlijke uurtjes leesplezier. Een typische zomerthriller voor de liefhebbers van Suzanne Vermeer en Linda van Rijn.


Bezoekersreacties:



Pas verschenen >
Dag 7

Dag 7
Kerry Drewery

Pitta

Pitta
Sterre Carron

De laatste halte

De laatste halte
Wendy Brokers

De andere vrouw

De andere vrouw
Michael Robotham

Hereniging

Hereniging
J.D. Robb

Ik beken

Ik beken
Jo Spain

Website Security Test